Kristina Vaculová

je absolventkou brněnské konzervatoře a HF JAMU, kde studovala ve třídách MgA. Boženy  Růžičkové a  prof. Václava Kunta.Svá studia dále obohatila roční stáží na Hudební akademii Ference Liszta v Budapešti u prof. Zoltána Gyöngyössyho.

 

Absolvovala mistrovské kurzy u Václava Kunta, Davida Formissana, Hansgeorga Schmeissera, Felixe Renngliho, Jánose Bálinta a workshopy např. u Carine Levine, Andráse Adorjána a Roberta Winna.

 

Je laureátkou několika národních a mezinárodních soutěží, např. získala 2. cenu v národní soutěži konzervatoří ČR 2000, 1. cenu v  mezinárodní soutěži Concertino Praga  2001, 1. cenu na mezinárodním festivalu Anglo Czechoslovak Trust v Londýně 2005 – kategorie dřevěných nástrojů, 1. cenu v národní flétnové soutěži „ In bona Fidae“ v Hlučíně 2007, 2. cenu v mezinárodní flétnové soutěži Friedricha Kuhlau v německém Uelzenu  2009 (kategorie sóĺo flétna), a tamtéž obdržela 1. cenu v kategorii flétnových trií a kvartet v r. 2011.

 

Sólově vystoupila na mezinárodním festivalu Moravský podzim a na mezinárodním festivalu Petera Dvorského.
Jako sólistka vystoupila s našimi předními orchestry, např. SOČR v Praze,  Filharmonie Brno, Moravská filharmonie Olomouc,  Filharmonie Bohuslava Martinů, Janáčkova filharmonie Ostrava, Komorní orchestr Bohuslava Martinů.

 

Od ledna roku 2012 je členkou Filharmonie Brno.